Papp Csaba AFIAP fotóművész Kiskunmajsán született 1960 július 21.-én. A fotózással édesapja ismerkedtette meg Papp Csaba AFIAP fotóművészt, aki a 60-as években FED_II fényképezőgéppel családi és iskolai rendezvény fényképeket készített. A 70-as évek elején Papp Csaba AFIAP fotóművész megismerkedett a fekete-fehér filmes fényképezés technikáival. Papp Csaba AFIAP fotóművész édesapja rendelkezett egy házi kialakítású fotólaborral, ahol az elkészült fekete-fehér fényképeket előhívta, levilágította, fixálta, szárította és vágta.
Ebben az időszakban Papp Csaba AFIAP fotóművész gyerekként több éjszakát töltött édesapjával az iskolai ballagásokon készített fekete-fehér fényképek kidolgozásával. Az általános iskolai tanulmányok után 1974-ben Papp Csaba AFIAP fotóművész Szolnokra ment középiskolába a Vegyipari Technikumba, amit 1978-ban Debrecenben fejezett be. Papp Csaba AFIAP fotóművész korán, 19 éves korában nősült, és 1980-ban megszületett első lánya Papp Nikoletta, akit 1981-ben Papp Tímea követett. Egészségügyi okok miatt Papp Csaba AFIAP fotóművész nem tudott eredeti szakmájában elhelyezkedni, ezért az Alföldi Nyomda által meghirdetett nyomdatechnikusi átképző tanfolyamra jelentkezett, amit nyomda technikusként 1982-ben elvégzett.
Az Alföldi Nyomda az ország akkori legmodernebb nyomdája volt, és a fotó kidolgozás, szerkesztés, színkeverés már abban az időben nagy hatással volt Papp Csaba AFIAP fotóművész látásmódjának fejlődésében, ami évekkel később a fotózás területén is előnyöket jelentett a képkidolgozásban. Papp Csaba AFIAP fotóművész első saját fényképezőgépet a 80-as évek elején vásárolta, amikor családi és utazásokon készült fényképeket készített. Éveken keresztül Papp Csaba AFIAP fotóművész amatőr szinten készítette a fényképeket, próbálta megörökíteni a családi eseményeket és az utazási emlékeket. Papp Csaba AFIAP fotóművész magánéletében meghatározó esemény volt, hogy válását követően 2000-ben munkalehetőséget kapott az SC Johnson Kft-nél, és a cég támogatásával Budapestre költözhetett. A fotózás ebben az időszakban is jelen volt Papp Csaba AFIAP fotóművész életében, a munka mellet az SC Johnson Kft Canon pocket fényképező gépével nyílt lehetőség a digitális fotózás ismerkedni. Hatalmas lehetőség volt, hogy az elkészült képeket letöltés után azonnal lehetett ellenőrizni, válogatni. Papp Csaba AFIAP fotóművész abban az időben mindent fényképezett, sokat kísérletezett.
Évekkel később Papp Csaba AFIAP fotóművész megvásárolta első, már közép kategóriába tartozó Canon tükörreflexes fényképezőgépét, ami további lehetőségeket biztosított a fényképezésben. Viszonylag későn, 2017-ben Papp Csaba AFIAP fotóművész elhatározta, hogy a sok évi amatőr fotózás után ideje lenne megtanulni fotózni. Több lehetőség közül Papp Csaba AFIAP fotóművész az Imre Tamás EFIAP fotóművész által vezetett Fotóoktatás iskolába jelentkezett. A technikai alapok megtanulása mellett a Fotóoktatás iskolában Papp Csaba AFIAP fotóművész számára több gyakorlati lehetőség volt elsajátítani a portré, az akt stúdió fotózás rejtelmeit, és megismerkedni olyan kiemelkedő fotósokkal, mint Eifert János Balogh Rudolf díjas fotóművész.
Papp Csaba AFIAP fotóművész számára az Eifert János Balogh Rudolf díjas fotóművésszel történő ismeretség meghatározó volt művészi fejlődésében. Bekapcsolódott a Mester és Tanítványai fotóművész csoportba, ahol Papp Csaba AFIAP fotóművész olyan fotósokkal kötött barátságot mint Sági Ágnes, Olasz Ágnes, Papp László, Csörögi Dóra, Gajdos Gábor fotóművészek. Papp Csaba AFIAP fotóművész első klub tagsága az Óbuda Fotóklub volt, ahol bekerült a hazai és nemzetközi fotópályázatok világába. Magánéletében történt változások miatt Papp Csaba AFIAP fotóművész többször költözött és csatlakozott új fotóklubokba.
Komoly szakmai fejlődést jelentett amikor Papp Csaba AFIAP fotóművész a Rákosmente Fotóklub tagja lett, és Sági Ágnes, Göndör László, Gajdos Gábor fotóművészek társaságában egyre több nemzetközi pályázaton indult. A háttérben éveken keresztül jelen volt Eifert János Balogh Rudolf díjas fotóművész, aki a Papp Csaba AFIAP fotóművész által készített képeket értékelt, tanácsokkal látta el. Több workshop biztosította Papp Csaba AFIAP fotóművész folyamatos fejlődését, aminek eredménye lett a FIAP nemzetközi fotódiploma, és a több országban elnyert aranyérem, kiállítás. Újabb költözés után Papp Csaba AFIAP fotóművész a bajai Duna Fotóklub Egyesült tagja lett, ahol Kellerné Felső Sára klubvezető támogatásával több kiállításon is lehetőséget kapott a képek bemutatására. Papp Csaba AFIAP fotóművész 2025- ben elnyerte az EFIAP nemzetközi fotódiplomát és a hazai rendezésű MAFOSZ pályázatokon is több díjat, kiállításon történő megjelenést.
Nagy változást jelentett Papp Csaba AFIAP fotóművész látásmódjában az Eifert János Balogh Rudolf díjas fotóművésztől tanultak után mélyebben megismerni a Moholy-Nagy László és Bernáth Aurél munkásságát. Papp Csaba AFIAP fotóművész érdeklődése egyre jobban a fekete-fehér vagy monokróm fényképészet felé irányult, és ezen belül is az absztrakt megjelenés kidolgozása. A stúdió táncfotózáson készült képeket Papp Csaba AFIAP fotóművész egyedi látásmóddal, az emberi érzelmek, gondolatok kifejezésével jeleníti meg. Az első önálló kiállítást Papp Csaba AFIAP fotóművész 2025 tervezte megszervezni, és ebben az évben készült el a PappArtPhoto weboldal is a képek bemutatására.
Papp Csaba AFIAP fotóművész tovább tervezi a nemzetközi és hazai kiállításokon történő megjelenéseket, és a pályázatokon történő folyamatos részvételt.